برون بری و درون ریزی ابزارکها در وردپرس

برون بری و درون ریزی ابزارکها در وردپرس

برون بری و درون ریزی ابزارکها در وردپرس

وقتی که تصمیم داشته باشید از محتوای سایت وردپرسی خود یک بکاپ تهیه کنید، سیستم برون بری وردپرس همیشه به خوبی کار میکند. کافی است همه ی محتویات وردپرس را برون بری کرده و سپس در زمان نیاز، در محل مورد نظر درون ریزی کنید. دقیقا از همین روش می توانید برای ایجاد یک کپی مشابه یک سایت در هر آدرس دیگر نیز استفاده کنید.

اما مشکل همیشه این است که در این میان ابزارک های شما به سایت مقصد کپی نخواهند شد. حال اگر فقط چند ابزارک محدود در سایت خود به کار برده باشید، این مسئله چندان مهم نیست ولی اگر قالب شما چندین محل سایدبار داشته باشد و شما در هر یک از آنها چندین ابزارک قرار داده باشید، عدم انتقال ابزارک ها به سایت جدید، کاملا آزار دهنده خواهد بود.

در آموزش امروز، به همراه دکان وردپرس می آموزید که چگونه میتوان ابزارک های یک سایت وردپرسی را برون بری (Export) کرده و سپس آنها را در سایتی دیگر درون ریزی (Import) نمود.

 

برون بری و درون ریزی ابزارکها در وردپرس

 

1_  برون بری ابزارک ها

 

قدم اول ما این است که ابزارک ها را از وبسایت مورد نظرمان برون بری کنیم. برای انجام این کار، ابتدا با استفاده از آموزش نصب افزونه در وردپرس، افزونه ی Widget Importer & Exporter را بر روی وبسایت مبدا نصب نموده و سپس آن را فعال نمایید.
حال از منوی ابزار ها به زیر منوی Widget Importer & Exporter مراجعه نمایید. سپس در بخش Export Widgets مانند تصویر زیر بر روی دکمه ی Export Widgets کلیک نمایید.

برون بری و درون ریزی ابزارکها در وردپرس

فایلی با فرمت wie برای شما ایجاد میشود. این فایل را در محلی امن بر روی کامپیوتر خود نگهداری کنید. این فایل شامل تنظیمات و محتوای ابزارکهای فعال وبسایت شماست که میتوانید بعدا آن را بر روی سایت فعلی خود یا بر روی هر سایت دیگری که مورد نظر شماست ایمپورت کنید تا ابزارک ها دقیقا مطابق تنظیماتی که در حال حاضر بر روی ابزارکهای سایت خود اعمال کرده اید، در سایت مورد نظر درون ریزی شوند.

 

قدم دوم : درون ریزی ابزارک ها

خوب، پس از اینکه فایل برون ریزی خود را ایجاد کردید، حالا می توانید آن را در هر وبسایتی که مد نظرتان است درون ریزی کنید. احتمالا بدون اینکه گفته شود برایتان واضح است که منطقا قالب و محل ابزارک ها در سایت مقصد باید با فایل برون بری شما مطابقت داشته باشد.
جهت درون ریزی فایلی که در مرحله قبل ایجاد کرده اید، باید افزونه ی Widget Importer & Exporter را در سایت مقصد نصب کنید و سپس با انتخاب منوی ابزارها و رفتن به زیر منوی Widget Importer & Exporter مطابق تصویر زیر، فایل wie را که قبلا برای شما تولید شده است، آپلود کرده و درون ریزی نمایید.

برون بری و درون ریزی ابزارکها در وردپرس

حال در اینجا تنها یک نکته وجود دارد. در صورتی که در ابزارک های خود از فهرست ها نیز استفاده کرده باشید، ممکن است لازم باشد که در سایت جدید، پس از درون ریزی ابزارک ها، تنظیمات مربوط به فهرست های انتخاب شده در ابزارک هایی که از این امکان استفاده می کنند را مجددا اعمال نمایید.

این امر معمولا بخاطر عدم تطابق فهرست ها در دو سایت پیش می آید و برطرف کردن آن احتمالا فقط 1 یا 2 دقیقه از زمان شما را خواهد گرفت. بنابراین هرطوری هم که حساب کنید، این شیوه، شیوه ای بسیار کار آمد و عالی برای برون بری و درون ریزی ابزارک ها و تنظیمات آنها در وب سایت های وردپرسی خواهد بود.

 

مقالات مشابه

rank-math-vs-yoast

افزونه یواست سئو یا رنک مث، کدام بهتر است؟

دکان وردپرس

محسن سجادی

زمان مطالعه: 15 دقیقه

دیدگاه و پرسش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محسن سجادی

مقالات اخیر

5 مقاله اخیر از این قسمت برای شما در دسترس است

مقالات برگزیده

مقالات برگزیده را می‌توانید از این قسمت ببینید

ما را دنبال می‌کنید؟